| RAY a întrebat:

E ignoranta o solutie? ca asa ca dialogurile intre crestini - ateii sunt o pierdere de timp, crestini fac propaganda religioasa, ateii se exprima pana la urma nimeni nu-i influentat in nici un fel

10 răspunsuri:
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

E o diferenta.Ambele "tabere" pot fi ignorante in felul lor.Dar sunt unii crestini care pur si simplu iti dau ignore la primul argument impotriva lor(sau a religiei lor).

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Cioran eu spun ca ignoranta e o solutie degeaba comunici cu ei e o pierdere de timp totala, sincer tu nu observi asta?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Desigur,dar nu sunt toti asa(decat 99, 9%).Sa fie un procentaj prea mare? Neah, treaca de la mine.

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Eu cred ca sunt 100% asa, la o intrebare pusa de mine toti crestini au spus ca ei intra pentru propaaganda religioasa iar dovezile oferite de ateii nici nu le baga in seama, pur si simplu nu le pasa lor ce scrii tu acolo intelegi?

| RAY explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Isi dai seama ca ma uimit adica toti au mintile inchise, macar o persoana, nimic

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru RAY):

Inteleg perfect laughing

| Maomau a răspuns:

N-ai inteles esentialul!
Rostul acestor discutii intre "surzi" nu este sa-l faci pe surd sa auda, ci sa le dai de gandit la ceilalti care inca nu sunt batuti in cap, sau imbroboditi cu aberatii penibile rupte de realitate

| 3xfemeie a răspuns (pentru Maomau):

"sa le dai de gandit la ceilalti "
La unele dintre raspunsuri ai dreptate, numai ca nu sunt de acord cu exprimarea ta. happy

| HueyFreeman a răspuns:

Ignoranta? Ignoranta ar putea la fel de mult sa insemne si prostie. Dar ignorarea, da, aia este altceva.

| lamultiani2013 a răspuns:

"Ignore"-ul e o solutie. Tu stii prea bine asta.