| CatalinPTM a întrebat:

E pacat daca ascult muzica cu prostii? laughing
Gen B.U.G Mafia

Răspuns Câştigător
| RisenLight a răspuns:

Uite priveste problema altfel :
In opinia mea daca muzica aceea te relaxeaza si iti place ascultao, insa din punct de vedere ortodox este pacat doar cand folosesti anumite cuvinte deprinse ori din muzica ori din alte lucruri pentru a jignii (peiorativ).
Deci nu e pacat sa asculti asta insa sa o spun mai simplu : "tine pentru tine"
happy

37 răspunsuri:
| ww2Totenkopf a răspuns:

Eu ascult GhostBC, care ii o trupa de satanisti.

| VannyFeiereisz a răspuns:

Acea muzica nu il onoreaza pe Dumnezeu si nu ii zideste pe oameni. Daca tot iti place hip-hop-ul poti incerca hip-hop-ul crestin: Lecrae.

| neaivan a răspuns:

Potrivit religiei Ortodoxe este pacat, nu doar muzica cu prostii ci ori ce muzica

| CatalinPTM explică (pentru neaivan):

Dar e chiar asa de mare?

| VannyFeiereisz a răspuns (pentru ErrorFound):

Stiu, de aceea se autodefineste ca fiind "Christian hip hop artist".

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Nu e pacat, ma. Daca spui "bag ****" fara sa o adresez aproapelui, ci doar ca o exclamatie, este egal cu zero.

| ErrorFound a răspuns (pentru VannyFeiereisz):

Adica hip hop-ul crestin e diferit de cel normal? Interesant... thinking

| VannyFeiereisz a răspuns (pentru ErrorFound):

Ne vom contrazice de fiecare data cand este ocazia?laughing

| ErrorFound a răspuns (pentru VannyFeiereisz):

Te intrebam doar. happy

| VannyFeiereisz a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu sunt asa bine informata despre aceste subiecte, insa asa se prezinta el. Daca ii vei asculta piesele iti vei da seama ce si cum, eu nu prea ma pot pronunta in privinta asta laughing

| ErrorFound a răspuns (pentru ww2Totenkopf):

Ai dat-o pe cornute? rolling on the floor Bielzebuth...

| ww2Totenkopf a răspuns (pentru ErrorFound):

Cornute si svastici.*stai linistit, tot nazist raman*

| svartirhimnar a răspuns:

Da, da. Ai grijă la Satan, e în spatele tău.

| greyhound a răspuns:

Abia mai poti sa inveti ceva nou, diferit

| RisenLight a răspuns (pentru VannyFeiereisz):

Hip hop crestin....hai ma serios? laughing) chiar asa

| HueyFreeman a răspuns (pentru RisenLight):

Daca exista Skillet, atunci se poate orice.

| VannyFeiereisz a răspuns (pentru RisenLight):

Exista si rock crestin, e muzica facuta pentru Dumnezeu happy care se canta in majoritatea Bisericilor in Lauda si Inchinare. Ca de exemplu Jesus Culture, melodii pentru Dumnezeu.

| Duucu a răspuns (pentru neaivan):

Nu se poate așa ceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă arzi în iad că asculți rap/hip-hop...
Ei bine, uite-l pe ăsta, cred că l-a expulzat Dumnezeu când l-a creat ca pe un ovul nefecundat...
http://www.youtube.com/watch?v=rb61IxWsF2w

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi cu ce te hranesti, ca sa-ti spun cine esti.mancarea e o hrana a trupului.muzica e o hrana a sufletului.deci,cu ce-ti hranesti sufletul, aia esti.

| Polonic1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Isus e cel mai tare, el nu va moare"rolling on the floor

| fearlessss a răspuns (pentru VannyFeiereisz):

Si eu sunt crestina da ce frate acum trebuie sa ascultam doar muzica crestina? Mi se pare chiar o prostie..de ce sa nu ascultam Bug? Sa nu aflam de adevar? Sa nu vedem ce se intampla in tara asta? Sincer, cred ca maore Dumnezeu de suparare ca ascult muzica=]]Hai nu zau.iti dedic un vers si tie si cam tuturor crestinilor(cel putin de pe acest site):vorbesti de Dumnezeu, ce, ca nu-l cunosti, Doar frica de moarte va face curiosi! Asa ca mai taceti odata..sincer pe acest site atei sunt mult, da mult mai inteligenti ca voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Polonic1):

Cred că Dumnezeul lui ar fi murit încet încet când ar fi auzit asta.
Și-ar fi renegat creația.

| ErrorFound a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta-i alt skitzofrenic care n-are loc dse atei. http://www.youtube.com/watch?v=ueveMnTOIUk =)) =)) =))

| Musique a răspuns:

Frate, ajungem în Iad pentru că mergem la un concert Paraziții.
Nu-i o mare problemă, și ei vor ajunge tot acolo, deci, ne întâlnim.batting eyelashes

| LegionarulRoman a răspuns:

E pacat sa asculti orice care te indeparteaza cu gandul de Dumnezeu (sau de la a face bine pe pamant). Deci practic, nu echiar un pacat, insa mesajul lor este foarte pacatos.

Iti place rap-ul? Ia rap crestin(sau cu nuante de crestinism): Cedry2k,Dragonu AKA 47, Carbon,Haarp Cord, Raku, Chimie, Aforic etc

Eu ascult si Parazitii, dar doar melodiile constructive.

NOname
| NOname a răspuns (pentru ErrorFound):

Nu e frumos să râzi de retardaţi. sad