| ArseniePapacioc a întrebat:

Este pacat sa ne barbierim?

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Daca asa scrie in Biblie este da nu nu este. Ar trebui sa stii mai bine ca noi.

39 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

O_o

| dragos9234 a răspuns:

Da.
Mai bine lasam barba sa creasca pana stergem podeaua cu ea.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Da,este.Cum mai poti spoi casa cu apa sfintita, daca nu cu barba? Beardbanging! Rock on.

| Zenit313 a răspuns:

0_o'

| ArseniePapacioc explică (pentru BeyondTheDarkSun):

Trebuie sa ramanem asa cum ne-a lasat Dumnezeu.

| TURCUL0001 a răspuns:

Teoretic da.

| dracu14 a răspuns:

Cui ii pasa?

| 3xfemeie a răspuns:

La mine nu este cazul, nu imi creste barba. laughing
Glumesc. Dar nu crezi ca sunt alte lucruri carora ar trebui sa le acordam importanta? Daca asta ar ramane singurul pacat, lumea ar fi mult mai buna. happy

| dragos9234 a răspuns (pentru 3xfemeie):

O lume fara pacat ar arata diabolic.(nu ma pune sa explic, te rog.Nu cred ca as pute explica)

| 3xfemeie a răspuns (pentru dragos9234):

laughing Era totusi interesant sa ne explici viziunea ta.

| dragos9234 a răspuns (pentru dragos9234):

Putea**

| dragos9234 a răspuns (pentru 3xfemeie):

O lumea unde totul este intampinat cu un zambet si foarte mult calm de catre toti in orice situatie...
Pare ceva dereglat, parca mi-ar place sa vad cate un bou care dupa ce imi taie calea cu masina(motivand ca nu m-a vazut) sa se dea jos si sa imi spuna "Cine dracu` te pus ba sa iti iei motocicleta, nu vezi ca te omoara masinile?".

| Calininio a răspuns:

E mare pacat. Scrie clar in biblie ca trebuie ca barbatul sa aiba unde isi sufla mucii.

| 3xfemeie a răspuns (pentru dragos9234):

laughing Poate ar fi cazul sa-ti iei si masina!

| ArseniePapacioc explică (pentru Calininio):

Ce pacat mare spui!

| HueyFreeman a răspuns (pentru ArseniePapacioc):

Ptiu ptiu ptiu, bate repede niste cruci.

| ArseniePapacioc explică (pentru HueyFreeman):

Ce vrei sa zici?

| ipohondru a răspuns:

Îți dai seama că e păcat să te bărbierești! Ca să te poți abține de la acest păcat trebuie să molestezi cate un copil! ATENȚIE, copilul trebuie să fie inocent astfel păcatul va fi și mai mare și s-ar putea sa ajungi în IAD

| MMihai a răspuns:

De ce să fie un păcat?

| William a răspuns:

Tu esti constient ca ai la avatar o poza cu Parintele Arsenie Boca dar la nume ai Arsenie Papacioc? App, buna intrebare http://1.bp.blogspot.com/....../shave.jpg

| Thunderstruck a răspuns:

Normal ca e pacat, m-am barbierit odata si am ajuns in iad...Nu-ti recomand.

| relian a răspuns:

Pt unia este pentru altii nu.Se pare din poza ce o ai ca pentru tine e pacat sa te barbieresti. Zici ca sa ne-a lasat dzeu? As vrea sa te intgreb ceva.Tu iti tai unghiile la mini si la picioare? Daca da atunci e pacat si nu trebuie sa o faci ca doar asa te-a lasat Dzeu nu? Dar sint sigur ca unghiile ti le tai, deci ai pacatuit deja balamuc.De tuns te-ai tuns? Din poza se pare ca te cam tunzi si asta iar este un pacat ca nu ai stat asa cum te-a lasat Dzeu.Mai vrei exemple sau dovezi cite pacate ai facut tu? Cred ca esti cel mai pacatos de pe aici.Asta din ce vad asa la prima vedere. Daapai sa mai stau sa te iau la amanunt ce zic eu sigur vei ajunge dincolo de iad.Naspa de tot nu?

| relian a răspuns (pentru 3xfemeie):

Aha asa spui? Dar sint sigur ca te-ai epilat, deci gata ai pacatuit.Macar odata si tot te-ai epilat.Dar unghiile ti leai taiat vreodata? Vezi alt pacat.Ce mai esti pacatoasa rau de tot.laughing

| Calininio a răspuns (pentru ArseniePapacioc):

Deja simt ca-mi pare rau tongue

| martzian a răspuns:

Nu este pacat sa ne barbierim!

| TroolGheoerghe a răspuns:

Nu stiu.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Da,e bine sa stai cu barba de un km si imbracat in rochie la fel ca Iisus.

| dragos9234 a răspuns (pentru 3xfemeie):

Da,poate...
Dar nu asta vroiam sa subliniez happy
Cum ti-am spus, nu sunt in stare sa iti transmit exact ceea ce simt in legatura cu acea lume fara de pacat.

| Decrepit a răspuns (pentru dracu14):

Nu ca ar fi vreo legatura cu intrebarea aici, dar banuiesc ca stii ca esti penibil prin nick-ul tau de white trash diareic si fandosit.

| dracu14 a răspuns (pentru Decrepit):

Ce p^^a mea iti pasa tie? sunt alb si sunt mandru de asta, ai vreo problema cu asta?