| Octavian199 a întrebat:

Evolutie sau creationism? Au descoperit o fosila de balena cu picioare https://www.youtube.com/watch?time_continue=50&v=VFRFP6n UxN0, mai sunt si altele https://www.youtube.com/watch?v=tVjceNY9rJU

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

De ce iti pierzi aiurea timpul cu ignoranti? aia nici nu stiu ce inseamna o fosila

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Ma amuza de fiecare data.

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Omida este stadiul de larva al fluturelui, nu este o specie distincta sa zici ca din ea au evoluat fluturii.

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Deci omida nu exista ca animasl?

| RAY a răspuns:

Dar oamenii care nu vor sa creada in Dumnezeu se agata de orice minciuna.

deci catolici nu cred in dumnezeu nilson? a iti folosi mintea inseamna a nu crede in dumnezeu? cica oameni se agata de orice minciuna sa nu creada din contra este total opus omul se agata de orice speranta inclusiv o iluzie, amagire ceva care sa-i ofere ceva, credinta in dumnezeu este o amagire, o iluzie atat, nu exista nici o dovada ca exista vreun dumnezeu bun si iubitor activ in lume

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Ei vor sa vada ca pisicile nasc caini si cimpanzei oameni, asa iti imagineaza ei evolutia ca o specie da nastere altei speci existente prin nastere,nilson vrea sa vada jumatate de om si jumatate de maimuta,desigur ca nu a existat asa ceva,el vrea sa vada cimpanzeul care a nascut pui de oameni ca na asa vede evolutia,in lipsa evolutiei,big bang nu existau atei sau ce, apropo big bang = un preot a venit cu ideea asta, oameni se mint octavian doar pentru a avea o siguranta, siguranta unui ajutor divin, unei sperante, siguranta vieti de apoi, un suport emotional

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Omida ca omida dar lilieci de ce exista,ce creator ar fi facut doua moduri de zbor? ce sens ar fi avut, sa spunem drept ce sens au animalele in creatia lui iahve,omul se foloseste de cateva din multe milioane de speci,uni care vad albinele spun ca cica e o minune divina dar nu vad viespea care iti injecteaza oul in corpul viu a unei fiinte iar apoi viespile il consuma dinauntru pe viu, wow ce minune divina, asta se numeste ipocrizie, ignoranta, prostie

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Asta nu o stiam, ma refer la viespe.

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Da,viespele sunt diabolice, imagineazati sa fi mancat pe dinauntru de viu, filmele de groaza nu sunt atat de groaza

| RAY a răspuns (pentru Octavian199):

Gandeste-te ce sens au viermi de exemplu in creatia divina sau virusi, microbi, desigur uni spun ca cica ciuma a fost inventata de catre savanti, iti dai seama de incultura unora sa afirme asemenea porcari, majoritatea oamenilor au scopul de a face umbra pamantului

| Octavian199 explică (pentru RAY):

Da.

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Nu exista specia numita „omida"

https://www.toateanimalele.ro/insecte/omida/

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Dar ce e aia de evolueaza in fluture?

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Cand acelasi specimen trece de la un stadiu de dezvoltare la altul nu se numeste evolutie.
Evolutia este cand dintr-o anumita specie apare dupa mai multe generatii una diferita fata de cea de la care a pornit.

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Daca eu evoluez in cangur, cum se numeste? rolling on the floor

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Cand o sa le apara oamenilor marsupiu in burta atunci o sa cred si eu in evolutie.

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Oare unde s-au dezvoltat fiintele multicelulare?

| Nilsson a răspuns (pentru Octavian199):

Important e ca Dumnezeu le-a creat, restul sunt detalii si nu au asa mare relevanta

| Octavian199 explică (pentru Nilsson):

Ce le-a dat?