| Raquella a întrebat:

Exista oameni buni si oameni rai. Tu din ce categorie faci parte?

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Nu stiu daca sunt bună sau rea dar stiu că dragostea lui Dumnezeu este turnată in inima mea si se manifestă in:bucurie-tăria dragostei,pace-siguranta dragostei,indelunga răbdare-răbdarea dragostei,bunătate-purtarea dragostei,facerea de bine-caracterul dragostei,credinciosia-increderea dragostei,blindete-smerenia dragostei, stăpinirea de sine -biruinta dragostei. Vreau să fiu o jertfă vie, sfintă si plăcută lui Dumnezeu.

105 răspunsuri:
| AverageIAlex a răspuns:

Oameni rai.

| Birjaru a răspuns:

Nu exista oameni buni si rai, pentru ca nu exista bine si rau. Dar de ce n-o intrebi pe maicutza Sally de la Sunday School?

| ROB3RT89 a răspuns:

Din categroia omenilor care isi vad de treaba lor si se comporta cu alti cum se comporta si ei!

| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Din categoria vampirilor. tongue

| Swallow a răspuns:

din ambele categorii cite ceva. so`so happy Bye`

| monstrulet a răspuns:

Exista cretini(la propriu) si Einsteini. Tu din care categorie faci parte?
Fata mea, nu totul e in alb si negru. Mai regleaza-ti TV-ul.

| Trolli a răspuns:

Buna rau.

| EmaS a răspuns:

Eu ma straduiesc sa fac binele, sa fac voia lui Dumnezeu in viata mea.Este o alegere.

| AverageIAlex a răspuns:

Ema sau Andra va rog frumos sa ma ajutati. Caut calea spre salvare. Indrumati-ma!

| alexralu34 a răspuns:

Pai nu cred ca sunt buna dar nici chiar rea cred ca ma incadrez in ambele catagorii,uneori fac bine alteori rau, e alegerea mea, dar tortusi inclin de cele mai multe ori spre rau.

| EmaS a răspuns (pentru AverageIAlex):

Isus este Calea, Adevarul si viata.

| Raquella explică:

Depinde de tine.Tu alegi cum vrei sa traiesti.De tine depinde daca vrei sa faci binele sau raul.

| AverageIAlex a răspuns:

Eu cred ca tu cu Andra sunteti 2 mistocari.

| IMC90 a răspuns:

Exista oameni prosti si oameni desteti. restul' e cancan...

| EmaS a răspuns (pentru AverageIAlex):

Eu cred ca tu esti unul mare de tot!

| iEmonel a răspuns:

Eu fac parte din categoria oamenilor ultra super mega absolut de rai.
Iesim la un suc?batting eyelashes

| Raquella explică (pentru iEmonel):

Iesiti.

| iEmonel a răspuns (pentru Raquella):

La noi doi ma refeream. day dreaming
Un suculet, o bericica...o apa minerala.

| Raquella explică (pentru iEmonel):

Pai nu ziceai ca esti rau? Cine se risca sa iasa cu un baiat rau? Eu, nu.

| iEmonel a răspuns (pentru Raquella):

Vaaai. Eu sunt cel mai rau. Ai putea sa ma evanghelizezi si sa ma duci pe calea cea buna. Si Saul a fost rau, nu?
Nu iti pasa de sufletul meu. Ce credinciosi rai.

| Raquella explică (pentru iEmonel):

Pai nu asta fac?

| iEmonel a răspuns (pentru Raquella):

Nu. Mai nou se face evanghelizare online? Imi lipsesc zilele cand vedeam pocaitii prin parcuri si cantau. Mai veneau si fetele alea asa dragute. day dreaming

| Raquella explică (pentru iEmonel):

Dumnezeu foloseste tehnologia pentru a chema pacatosii la mantuire.El face acest lucru intr-un mod atractiv pentru tineri.

| iEmonel a răspuns (pentru Raquella):

Prin site-uri de filme porno...

| lifeForJesus a răspuns:

Îi veţi cunoaşte după roadele lor. Culeg oamenii struguri din spini sau smochine din mărăcini? - Matei 7:16
Aşa că, după roadele lor îi veți cunoaște. - Matei 7:20

Dupa cum răspunde fiecare ii vei cunoaște!

| Bogdanux a răspuns:

Desi as vrea sa fac numai bine, fie mie sau celor apropiati, nu reusesc mereu.Fiecare avem in noi o doza de rautate, la unii infima, la altii imensa.Eu totusi incerc, incerc si incerc.Multa lume mi-a zis ca am un suflet prea mare pentru societatea in care traim.

| chelstone a răspuns:

Oameni buni si oameni rai?! Pai in raport cu ce definesti aceste notiuni total subiective?! Exista vreun sablon care sa defineasca aceste doua concepte, binele si raul?!

| Raquella explică (pentru chelstone):

Da,exista un sablon dupa care putem sa facem diferenta intre bine si rau.

| AmelyRain a răspuns (pentru XxXBlackVampireXxX):

Si vampiri cum sunt...hai ca ma intereseaza si pe mine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt al dracului de bun! pana si maicutele fluiera dupa mine.Asta e! imi duc crucea pana la capat sad