| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey voi mergeti acum de Paste sa va spovediti sa va impartasiti?

43 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Hikarie a răspuns (pentru u2irish):

Da, adevarul e ca nu sunt consumatoare de inghesuiala, marlanie si nesimtire. Doar imaginea babelor care se inghesuie sa ajunga in fata, care te calca in picioare pntru niste apa de la robinet, a oamenilor care se arunca pe jos in speranta ca asa vor atrage atentia lui Dumnezeu imi provoaca scarba.

| Silviuloan a răspuns:

Iti recomand sa te impartasesti de Paste. La recomandarea duhonicului meu m-am impartasit anul trecut, dar acum nu pot. Dupa ce o sa te impartasesti o sa ai o bucurie in inima. Fara cuvinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,pentru ca n-am tinut post.

Răspuns utilizator avertizat
| RoseOfTheFire explică (pentru Hikarie):

Nu prinzi inghesuiala daca stii cand sa te duci. happy

| RoseOfTheFire explică (pentru anonim_4396):

Pai nici eu doar tin atunci ultima saptamana post si ma impartasesc nu e mare lucru.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Tineretea isi are farmecul ei dar! hei! nu are farmec...dar cine ti-a cerut ca acum sa sarbatoresti Pastele? D-ZEU Nu! Pastele s-a sarbatorit pana la moartea lui Isus, si El a sarbatorit pastele. Stii ce semnificatie are cuvantul PASTE? ISUS s-a spovedit inainte de Paste/?, EL este modelul credincios si dupa El apostoli, dar Biblia nu spune ca ei s-au spovedit la popii ANA si CAIAFA ce l-au condamnat pe Isus, desi si ei erau pacarosi.CUI trebuie sa ne marturisim pacatele? LUI Dumnezeu care ni le iarta daca ne caim si El nu ne tradeaza, sa-i cautam prietenia Sa. DACA doresti mai vorbim.

| AlexB23 a răspuns:

As incerca sa fac asta dar trebuie sa tin si post nu?thinking

| vvyyoo a răspuns:

Nu.

| Polonic1 a răspuns:

Bineinteles,ca nu!

| RoseOfTheFire explică (pentru AlexB23):

Da!

| Chαяtreux a răspuns:

Nu, nu merg.