| Meme10Memu a întrebat:

Iehova Dumnezeu, autorul Bibliei, este cel mai maret Dumnezeu in comparatie cu restul dumnezeilor din toate timpurile si fata de restul dumnezeilor celorlalte religii precum Allah, etc. Iehova Dumnezeu nu are inceput si nici sfarsit si este o persoana, este consecvent in realizarea scopurilor Sale, este iubitor, drept, intelept si atotputernic. Ce mai puteti spune?

1 răspuns:
| christall a răspuns:

Toti suntem oameni, creati de un singur Dumnezeu indiferent cum i-ai spune.