| TheExpert01 a întrebat:

In ziua de astazi la ce ne e de folos prezenta Maicii Domnului in casele noastre? Sunt curios de raspunsurile voastre!

Răspuns Câştigător
| Cosminovici18 a răspuns:

Noi ne inchinam Domnului Hristos si cinstim pe Maica Domnului si pe Sfinti, si prin icoanele care ii reprezinta. Pe Maica Domnului si pe Sfinti ii cinstim in ultima analiza pentru faptul ca in ei straluceste Hristos, pentru faptul ca in ei s-a imprimat chipul lui Hristos. Deci cinstim icoanele lor pentru ca ele reprezinta pe cei ce sunt locasurile pnevmatizate ale lui Hristos.

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SmexyBoy a răspuns:

Daca te referi la icoana... cu nimic mai mult decat un alt obiect. Daca te referi la spiritul ei, afla ca cine moare... moare!

| AlexeHellsing a răspuns:

Ne binecuvintează casa și pe noi cei ce o slăvim întru toți vecii.

Răspuns utilizator avertizat
| Thethinker30 a răspuns:

Prezenta Maicii Domnului ne e de folos nu numai in casele, ci si in sufletele noastre; caci nu avem nici un folos daca avem icoane in casa si nu ii cerem ajutorul prin rugaciune.

| costis a răspuns:

Ne ajuta. Insa mie mi-a fost de mare folos si drumul la Manastirea Hadambu.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Icoana nu Yeshua da.

Răspuns utilizator avertizat