| Vernusio a întrebat:

Iti poti gasi alinare in Biblie? Un om mi-a spus ca daca citesc Biblia o sa fiu mai fericit.La ce se referea mai exact? Ai citit Biblia tu si esti mai fericit? Unde gasesc unii alinare in Biblie?

6 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Citeste-o si, vezi tu daca are dreptate sau nu.

| leapșa a răspuns:

Ori Biblia, ori o carte buna, tot acolo iesi, numai ca Biblia are foarte multe pagini si iti ocupa mai mult timp.

| PorumbRodica1965 a răspuns:

Cu siguranta iti vei gasi liniste in studierea Bibliei nu doar citirea. Este diferenta intre a citi i si a studia.Am sa-ti dau un exemplu :citeste Geneza 3: 15, explica ce ai inteles.

| Elide a răspuns:

Probabil vei fi mai liniștit prin învățăturile Mântuitorului și iubirea Creatorului!

Răspuns utilizator avertizat
| danay72 a răspuns:

Citirea si aplicarea a ceea ce citesti din Biblie te poate face fericit. Psalmul1:1-3