| anonim_4396 a întrebat:

La ce credeti ca se referea Isus prin cuvintele "Veti cunoaste adevarul si adevarul va va elibera"(Ioan 8:32).Si despre ce adevar vorbea el?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, vorbea despre adevarul despre Dumnezeu, ca inchinatorii adevarati se vor inchina in duh si-n adevar, adica Dumnezeu este duh sau spirit creator de vieti, sursa de viata si este adevarat nu este o iluzie.Astfel pentru ca sa cunosti care este adevarul despre D-zeu este nevoie sa studiezi biblia, ca sa afli care este adevarul despre D-zeu, ce scop are El cu omul si cu pamantul, daca Dumnezeu are un nume propriu, ce calitati are D-zeu, de ce permite raul si suferinta,. Care este adevarul despre Isus Cristos, ce rol are in indeplinirea scopului lui D -zeu, de ce a venit pe pamant si cand.Ce este regatul sau imparatia lui D-zeu ceea ce cerem unii in rugaciunea model Tatal nostru,, cand va veni sau daca a fost instaurat Regatul Mesianic? cum putem deveni supusi ai Regatului condus de Cristos, ce masuri a luat D-zeu, pentru noi, pentru a putea face fata problemelor, si-a ne tine separati de lume.

12 răspunsuri:
| AwaZoh98 a răspuns:

Adevarul despre existenta Sa. big grin

| Hombre a răspuns:

Nici el nu stia.

| Buresbista123 a răspuns:

Nu stiu despre ce e vorba dar cum spunea primul de aici e ok...adevarul ce el e un personaj mitic dintr o carte de basme

Răspuns utilizator avertizat
| Nucreeed a răspuns:

Faptul ca el nu a existat niciodata...Astea nu's spusele lui, ci ale celor care au scris acea carte...=)Dar asta nu e raspunsul pe care vreti sa'l auziti, stiubig grin

| tpuforyou a răspuns:

Putem avea credinte devastatoare, precum "nu exista Dumnezeu", "nu sunt bun de nimic" sau "banii rezolva orice problema", sapate adanc in fiinta noastra, fara sa fim constienti de ele. Crezi ca adevarul te va face liber? Dar ce crezi ca e adevarat? Este momentul sa ne eliberam de ele. Sa revizuim toate credintele despre cele mai importante lucruri (apropo, care crezi ca sunt cele mai importante lucruri? happy
Crezi! Fii copil! Fii liber!
"Credinţa ta te-a mântuit; mergi în pace!"

Răspuns utilizator avertizat
| Liviu a răspuns:

Probabil asta a fost scrisa de un ateu ceva gen " Vi se vor 'destupa ochii si creierul " si va veti da seama ca nu exista dumnezeu, isus, si alte povestioare genul tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adevarul il reprezinta pe insusi Dumnezeu! El se refera ca vom putea descuia cu cheia Adevarului acest lacat al minciunii cu care multi dintre noi suntem incuiati.
Acest Adevar ne va elibera deci de minciuna, un lucru extrem de important, prioritatea noastra fiind cunoasterea lui!

| Buresbista123 a răspuns:

Din cate stiu e un site deschis pentru orice parere daca ai pus o intrebare nu cred ca e normal sa faci ceeea ce faci tu, daca nu ti convine adevarul e problema ta!

| OOOLEOOO a răspuns:

Ras Tafari

| danay72 a răspuns:

Adevarul biblic care azi e in intuneric, putini sunt cei care l-au aflat.