| BeyondTheDarkSun a întrebat:

Nu vreau sa distrug sperantele si obiceiurile persoanelor apropriate mie,dar nici nu pot sa particip la aceste traditii religioase, eu fiind nonconformist.
Cineva in situatia asta?

12 răspunsuri:
| Qinz a răspuns:

Specifica traditiile...

| Acidacetilsalicilic a răspuns:

Da, eu. Nici mie nu-mi place sa conving pe cineva ca se insala dar nici sa particip la o mare escrocherie.

| BeyondTheDarkSun explică:

Da,corect,"esec" in viziunea lor, in viziunea fiecaruia.

Răspuns utilizator avertizat
| BeyondTheDarkSun explică (pentru lolosaurus):

Placerea de a sarbatorii in familie...Craciunul de ex.

Răspuns utilizator avertizat
| OOOLEOOO a răspuns:

Nu vad de ce sa te escluzi din aceste traditii religioase, mie mii se pare mai frumos sa te implici cu multa curiozitate in ele (aici vorbesc despre orce traditii/practici religioase nu doar cele crestine)
Desigur daca chiar esti convins si nu vrei sa faci asemenea lucruri poate fii o problema de antisocializare, nu reusesti sa te integrezi in societatea in care te afli... Eibine atunci ar trebui sa-ti gasesti locul, fericirea ta conteaza.

| Miauti a răspuns:

Pai traditia de a veni in fiecare zi de sarbatoare cersatori, preoti, si mormoni.

| Qinz a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Tu ai fi un Mason pe cinste laughing

| OOOLEOOO a răspuns (pentru Qinz):

laughing

| Duucu a răspuns:

Eu...dar continui cu pariul lui Pascal, asa ca urmez cel mai bine prima varianta...

| danay72 a răspuns:

Nici eu nu particip la traditii si obiceiuri, mai ales ca nu au nici un suprt biblic.Isaia1:13,14