| 4b a întrebat:

Oare cat valoreaza nemurirea pentru un om muritor?

Răspuns Câştigător
| milan9 a răspuns:

Mai mult decât lumea întreagă!

Marcu 8, 36: „Căci ce-i foloseşte omului să câştige lumea întreagă, dacă-şi pierde sufletul?"

Marcu 8, 37: „Sau ce ar putea să dea omul, în schimb, pentru sufletul său?"

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Echivalentul nemărginirii!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine valoreaza enorm. De multe ori ma gandesc,, Oare cand o sa mor, ce o sa fie? O sa ma planga rudele? O sa mai simt ceva? O sa ma duc in Rai?" Aceasta nu stie nimeni ci atunci cand moare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult decat Dumnezeu. Pana la urma, crestinii il iubesc pe Dumnezeu pentru ca le ofera nemurirea nu?

| M25M a răspuns:

Depinde cat de mult o doreste si sub ce forma vine ea.

| Alphawolf a răspuns:

Nemurirea este fara valoare. Ar fi culmea culmilor sa aiba valoare ceva negativ, dezagreabil.

| Adry05 a răspuns:

Dacă ar rămâne la o vârstă a tinereţii, mult!

| EmaS a răspuns:

Un om muritor ar da totul pentru nemurirea sufletului.Ce poate sa dea un om in schimb pentru sufletul sau?

| Inferno a răspuns (pentru Alphawolf):

Memento mori.

| Alphawolf a răspuns (pentru Inferno):

Eu sunt constient, adui aminte Emei ca ea se vede deja nemuritoare, are visuri ce ii depasesc...

| Alphawolf a răspuns (pentru EmaS):

Vorbeste in numele tau.

| EmaS a răspuns (pentru Alphawolf):

Adica? As vrea sa te vad eu cand esti in pragul mortii!

| Alphawolf a răspuns (pentru EmaS):

Daca crezi ca egoismul este tot ce ma caracterizeaza te inseli cumplit de tare. Trebuie sa mai reflectezi mult si bine pana o sa intelegi(constientizezi) ce inseamna nemurirea! Dar ma indoiesc ca vei reusi.

| EmaS a răspuns (pentru Alphawolf):

Eu cred ca inteleg mult mai bine acest termen. Sa stii ca in Biblia mea se vorbeste mult despre acest termen! big grin

| OOOLEOOO a răspuns:

Si,nemurirea este un blestem.

| Alphawolf a răspuns (pentru EmaS):

Intelegi "mult mai bine" acel termen? Tu intelegi infinitul, te-a luminat Biblia asa de tare? Hopa, cu cine stau de vorba!

| EmaS a răspuns (pentru Alphawolf):

Vezi? Deci sa ai grija! La multi ani!

| RainboyDash a răspuns:

Pai nu cred ca ar fi cine stie ce sa fii nemuritor. Ai vedea pe taota lumea murind. o sa devii un fel de ciudat care nu moare. si la un moment dat te plictisesti

Răspuns utilizator avertizat
| unbaiatanonim a răspuns:

Nu exista nemurire. Ce vine si pleaca. happy