| Inferno a întrebat:

Plantarea a zece copaci in plus este mai importanta decat aflarea adevarului?

8 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Copacii cresc si singuri.

| LIGHTMONK a răspuns:

да

| LIGHTMONK a răspuns:

да(rusa)si salvarea copacilor e mai importanta decat plantarea lor(In fiecare zi sunt taiati mii de copaci.In fiecare zi poluam tot mai tare planeta, iar stratul de ozon al planetei devine tot mai slab.Asta inseamna ca o sa fie tot mai cald pe planeta. Daca continuam tot asa...adio viata pe Terra.

| YourFrinedlyNeighborhoodAtheistman a răspuns (pentru LIGHTMONK):

Îmi place egocentrismul uman. Omul chiar crede că poate face rău planetei.
Planeta e de 4.6 miliarde de ani, noi de 200 de ani ne-am angajat în industria greu, ia fă şi singur calculele. Planeta o va duce bine mersi multă vreme după ce va dispăreaspecia noastră. După planeta se va vindeca singură.
Numai perpetua aroganţa umană, te rog frumos.

| rocco09 a răspuns:

Depinde pentru cine! Pentru planeta da, pentru individ nu! Depinde la cine tii mai mult

| Inferno explică:

Care convingeri?

| Inferno explică:

Deismul? Pana acum eram panteist? Acum ceva timp eram ateist. Cand am intrat prima data eram crestin. Acum sunt deist?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Inferno):

Si eu prima data pe TPU eram ateu, dupa crestin si acum satanist.