| anghilo4ik1 a întrebat:

Prin ce se deosebesc samuraii de cavalerii europeni?
Urgentttt Frunditaaa

Răspuns Câştigător
| neaivan a răspuns:

Despre samurai nu pot sa iti spun momentan nimic, dar daca te referi la cavalerii europeni, acei cavaleri care au participat la acele cruciade au avut doar interesul sa jefuiasca tezaurul ortodoxilor, dupa cum au si reusit. Au fost niste criminalii cu acte in regula. Latinii in totdeauna au ravnit la ortodoxie...

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Samuraii nu traiau in Europa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

De echipament

| Miauti a răspuns:

Codul onoarei si al devotamentului absolut pentru seniorul lor sau pentru imparat.

| n0matterman a răspuns:

Prin ce NU se deosebesc.

| anghilo4ik1 explică:

Stiti am aflat si singura...ei au doar 2 sabii una mai mare si alta mai mica cu cea mare se lupta iar cu cea mica atunci cind ii moare suzeranul lor eii cu sabia ce mica se sinucid, deoarece ei le sunt suzeranilor datori pe veata. ceea ce nu poti vedea la un cavaler european...