| Tibi14 a întrebat:

"Cu samuraii lupti ca samuraii, cu talharii lupti ca talharii" Ce credeti despre asta?

Răspuns Câştigător
| m5789932 a răspuns:

Te cobori la nivelul persoanei cu care comunici, cu care te confrunti etc. Spre exemplu cand vorbesti cu o persoana care a facut doar 4 clase, nu te apuci si-i spui termeni academici, pe care ii intelegi doar tu, ci vorbesti pe intelesul aceluia.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Că uneori eşti nevoit să cobori la nivelul celui care te atacă, chiar dacă rişti să te murdăreşti pe moment. Să-l dobori cu propriile lui arme.
Atenţie: uneori!

| Încrucişătorul a răspuns:

Lupti focul cu focul.

| adrian_6090 a răspuns:

Mergi pe aceeasi mana:viteaz-parsiv

| stelistu30 a răspuns:

Folosesti acelasi stil ca dusmanul (imi poti da funda)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

te faci frate cu dracul pina treci lacul, tu ce crezi despre asta? tongue

| andrada a răspuns:

Nu o inteleg... prea filozofica pentru mine laughing