| NewWorldOrder a întrebat:

Salut, am o problema delicata, cred ca sunt gay.Am incercat timp de 2 ani sa ma conving ca nu sunt gay, ca imi plac fetele, nu am reusit, desigur ca. Cu fiecare zi trecuta realizam ca nu sunt ca toti. Prietenii mei mereu vorbeau de fete, masini etc., eu insa nu eram interesat, eu eram atent la baietii ce merg pe strada, chiar intorceam capul in urma celor mai simpatici. La moment invat la Colegiul National de Medicina si Farmacie din Chisinau, sunt originar din Basarabia. Acum totul e bine, insa mama tot ma intreaba daca am prietena, la virsta mea trebuia deja sa ma intilnesc cu cineva. Viitorul..., ce se va intimpla cu mine in viitor, nu voi putea sa ma ascund vesnic. Ce sa fac si cum sa fac? Ma vor intelege ai mei? Sunt religiosi..., de fapt eu tot sunt. Insa cel mai rau e ca aceasta este condamnat de religie, de Dumnezeu.

Răspuns Câştigător
| KristalPop a răspuns:

Nu ştiu de ce unele persoane când aud de cineva anume că e gay sau lesbi, sar cu gura şi se miră şi se închină de parcă au descoperit Egiptul... Nu mi se pare aşa mare rahat în a fi gay. În opinia mea, orientarea sexuală contează prea puţin, asta nu determină nivelul de cultură, inteligenţă. Şi că tot ai ceva cu religia... Dumnezeu te-a lăsat aşa, nu? Nu poţi schimba nimic, nu poţi face nimic. E o preferinţă sexuală ce nu poate fi schimbată. Nu mai lua în considerare toate tâmpeniile şi jignirile aduse la adresa ta. Nu merită să te consumi.

62 răspunsuri:
| Stoian_Mirela_1999 a răspuns:

Uite,faptul ca esti homosexual nu este o tragedie si in plus iti admir din plin curajul de a-ti spune problema.Cunosc multi care sunt homosexuali si cu ei ma inteleg cel mai bine deoarece cei gay au mereu o inclinatie spre pace.Sunt ferm convisa ca vei gasi intr-o zi pe cineva care sa impartaseasca aceleasi sentimente ca si tine iar la replicile rautacioase care vor veni din partea multora ca na mai sunt si inculti care comenteaza prosteste fara sa stie despre ce e vorba de fapt nu le lua in seama.Iar viitorul tau cu siguranta va fi unul stralucit daca te axezi pe medicina cat despre parinti e o chestiune mai dificila cand vine vorba sa afle ca fiul lor este homosexual asta datorita interpretari total gresite dar trebuie sa pui in calcul daca vor fi benefici daca le vei spune.Intradevar nu te vei putea ascunde vesnic dar ceea ce conteaza e sa tragi aer adanc in piept si sa te impaci cu tine insusti^^Sunt o gramada care se afla in aceeasi situatie ca tine trebuie doar sa dai la o parte stresu, grijile si sa te axezi pe cel mai important lucru.Sa-ti cauti perechea potrivita cu care vei trai, normal ca nu trebuie sa-ti neglijezi nici studiile^^Plus ca Dumnezeu n-are nimic cu relatiile gay deoarece in primul rand Dumnezeu reprezinta iubirea de pretutindeni.Noroc in continuare sper ca te-am ajutat :3