| RubikSD a întrebat:

Unde as putea gasi (online, un PDF, etc.) un catavasier sau o carte ceva cu toate cantarile de baza bisericesti (repet, fara sa o cumpar, pe net). Cantari de genul: Heruvicul, Fericirile, Axionul, Antifoanele, etc. Daca ar fi pe note si mai bine, dar nu conteaza.

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Aici http://forum.teologie.net/viewtopic.php?f=67&t=582#p5319 gasesti mai multe rezultate, nu stiu daca tot ce cauti, in orice caz destul de multe. Unele sunt in format Deja-Vu (djvu) pentru care trebuie sa descarci aplicatia, asa cum pentru pdf trebuie sa ai Adobe Acrobat sau Foxit Reader. Succes la cautat si Doamne ajuta!

| KPringos a răspuns:

Http://www.stavropoleos.ro/
cauta si in categoria "Biblioteca virtuala"

| RubikSD explică:

Am uitat sa specific... in romana daca se poate.

| So0uNd77 a răspuns:

Cauta cartea numita Cantarile Sf. Liturghii (CSL) happy acolo ai tot ceti trebuie la liturghie

| Augustin_Moldovan_1948 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri, tuturor. Doamne ajuta!