| cxxyy a întrebat:

Am băut lapte repede și acum ma doare burta. Ce pot face fără sa iau pastile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Normal ca te doare burta dacă ai băut repere, dacă știi deja răspunsul de ce mai întrebi? Pastile nu iei din al mai mic lucru, bea lapte mai încet și nu o sa te mai doară burta.

| Elelei a răspuns:

Nimic altceva decat sa ai rabdare sa-ti treaca.

| lorelay1994 a răspuns:

Daca ti-ai dat stomacul peste cap poti incerca un ceai de menta daca e doar o durere nu prea ai ce face.

| Speranta12 a răspuns:

Acum ai mult lichid in stomac care iti face greata. Solutia? Mananca ceva solid. Biscuiti, paine prajita, bake rolls, cereale, un sendvis etc. Si iesi la aer.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Masaj pe.

| DanielPH a răspuns:

Doare-o si tu!
rolling on the floor) sry, asta mi-a trecut prin cap cum am vazut intrebare.
Nu stiu, incearca sa dai totul afara, sau sa mananci ceva carbune activ, sigur nu te doare de la temperatura, ci de la altceva. Incearca si cu paine, carbohidrati din cereale, scade aciditatea gastrica. Dar cel mai bine, da tot afara
Este bine ca dai groapa laptele rece, dar o pastila n-ai lua laughing

| Cksihja a răspuns:

Laptele provoacă diaree în majoritatea cazurilor, asta e ai diaree.

| Marius22222222222 a răspuns:

Ceai de musetel

| ValentinGabi a răspuns:

Încearcă să stai întinsă pe spate o perioadă până te simți mai bine

| Jokers666 a răspuns:

Ai deareie daca ai poti sa mananci branza de vaca ca te va strange la burta si nu o sa mai ai probleme.Succes

| Bruno92 a răspuns:

Altădată bea și tu lapte ca tot omul