| crypticturtle44 a întrebat:

Am niste bube la degetele mari de la picioare în colturi în dreapta unde se întâlnește unghia cu carnea. S-au infectat foarte tare si ma dor iar de fiecare data când îmi tăi unghiile sangereaza... Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Porcusorul a răspuns:

Sunt unghii incarnate. Trebuie sa mergi la medic sa vada daca e nevoie sa intervina pentru a indeparta colturile care intra in carne sau e o afectiune care poate fi manageriata fara interventii.