| Ymela a întrebat:

De noaptea trecuta Au inceput sa MA doara si sa ma intepe foarte tare varful degetele mari de la picioare.De la Ce ar putea fi? mentionez ca dintr-o data m-am trezit cu o durerea insupportabila Fara sa am besici sau bube ori altceva!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| valentina2392 a răspuns:

Nu eu personal. Iti recomand un RMN si apoi sa mergi la medic sa se uite! Si dupa cum am mai zis, il poti trimite in tara si la alt medic prin email. Doar atunci poti afla cu exacticitate ce ai intr-adevar.

3 răspunsuri:
| valentina2392 a răspuns:

Aceste dureri mai apar la hernie de disc, dar asta ar insemna sa te doara si spatele, dar nu e neaparat! Cel mai bine e sa mergi la doctor si sa-ti faci cateva analize! hernia de disc poate fii si fara simptome fizice.
Un RMN cu-n doctor bun ti-ar spune exact daca ai probleme! Daca nu ai incredere intr-un doctor aproape, poti trimite si prin email la alt doctor in care ai incredere!

| Ymela explică (pentru valentina2392):

Mersi! nu MA doare incontinuu dar revine durerea; iar Cand nu MA doare degetele se incalzesc si Sunt tari si putin amortize in varf.Ai avut si tu situatii?

| valentina2392 a răspuns (pentru Ymela):

Nu eu personal. Iti recomand un RMN si apoi sa mergi la medic sa se uite! Si dupa cum am mai zis, il poti trimite in tara si la alt medic prin email. Doar atunci poti afla cu exacticitate ce ai intr-adevar.

| GabrielaVilcea a răspuns:

Buna,

Sper ca esti bine. Ai ajuns la control?

Cand apar dureri, incearca dispozitivul medical portabil (B-Cure Laser) care se foloseste de 2-3 ori pe zi cate 4-8 minute pentru fiecare zona care te doare. Poti cere detalii la 0219092 sau aici https://b-cure-laser.ro.
Insanatosire grabnica!