Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am o nevralgie dentara de o saptamana. Cum pot scapa de ea > crying Durerea asta e ingrozitoare! crying Plss. Scuzati categoria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
41 răspunsuri:
| donnie112 a răspuns:

In primul rand La multi ani! draguta, cum poti sa stai atata fara ma mergi la stomatolog, poti sa iei multe calmante si te calmeaza pe moment. cel mai sigur si cel mai recomandat e sa mergi la stomatolog big grin

| andreeaaa0123 a răspuns (pentru donnie112):

Multumesc frumos

| Paoo a răspuns:

Du`te la stomatolog laughing).

| george74 a răspuns:

Aveți grija cu stomatologia în perioada asta. Un coleg a luat covid de la stomatologie. Și eu am o nevralgie insuportabila, și nu îmi este frica de stomatolog, dar acum îmi e frica sa ma duc ca știu ce a pățit colegul meu. Noroc ca nu a luat legătura cu noi ca era în concediu.

| Floricika2000 a răspuns:

Du-te la stomatolog! Vei vedea! Asa va fi cel mai bine!

| Cosmynelo10 a răspuns:

Odata cu venirea sezonului rece, unele persoane acuza dureri asemanatoare unor intepaturi de cutit in zona fetei sau a craniului, intre coaste, la nivel lombar sau al membrelor. Descoperiti in continuare care sunt cauzele si cum pot fi tratate eficient cele mai frecvente tipuri de nevralgii ce pot aparea iarna.
uite aici un videoclip http://www.colgateprorelief.ro/how-does-it-work

| Sandu_Vlăduţ_1986 a răspuns:

Prin asta trec si eu acum. Solutia mea este sa storci un catel de usturoi amestecat cu putina apa si cu un betisor de urechi aplici in ureche pe partea care te doare. Asta doar temporar Cand ai timp, mergi si la dentist.

| anonimus65 a răspuns:

Dupa ce mergi la stomatolug foloseste dupa fiecare masa ata dentara Oral-B si eu am avut la fel si am facut acest lucru dupa fiecare masa si mi-a trecut. Sper ca am fast de ajutor.Insanatosire grabnica.

| Barticandreya a răspuns:

Pai este un medicament se cheama: (OKi) te va ajuta foarte mult. Si eu am avut probleme dar am incercat si mi-a trecut.

| mrblade a răspuns:

Du-te la stomatolog. si la multi ani