| user09 a întrebat:

Se poate face febra de la o nevralgie/infectie dentara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De la nevralgie nu, dar de la o infectie dentara da. Un abces dentar este o infectie cu potential grav care netratata poate da septicemie si/sau meningita

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

De la nevralgie, nu, dar de la infectie dentara, da!

| 0rlando a răspuns:

Febra în sine, este un simptom al unei infecții.

| Azµre a răspuns:

Da! I-a nurofen, ibuprofen ceva pentru a scădea febra. Și antibiotic pentru înfecție. Dar mai bine dai o fugă la medic.