| IonutPetre12 a întrebat:

Am o problema cu cosuri si punctele negre pe fata.Mi-a dat 2 creme farmacista:Rilastil si IsotexIN..Cu prima a spus sa-mi dau dimineata si cu a 2, care e antibiotic seara. Acum dupa ce aplic crema pe fata ce fac? O las asa toata ziua? Ma culc cu ea? Sau ma spal dupa 5 min?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

O Lasi pe fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit sa citesti prospectul? De obicei pe toate cremele precizeaza cum se foloseste.

Anyways, alta data cand vrei sa te mai tratezi, te sfatuiesc sa mergi la un medic dermatolog.

Acum vreo 4 ani aveam o groaza de pete, cosuri si puncte negre pe fata..si la fel si eu, am mers la farmacie, iar farmacista mi-a dat si sugerat diferite creme care nu au fost de ajutor.

Dupa ce am fost la medic, mi-a sugerat sa iau nu stiu ce crema ceva mai scumpa, ce-i drept, si mi-a trecut in circa 3 saptamani.

Acum ca si luat cremele alea, profita de ele laughing

Cheers

| Donsavas a răspuns:

Nu te speli, o lasi sa acționeze!