| anonim_4396 a întrebat:

Am penisul de 3-4 cm cum pot sa-l maresc ca sa aiba marime normala de 12 cm!? vreau lamurire

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
38 răspunsuri:
| Ionut123987 a răspuns:

Nu știu ce sa zic. Și eu am astfel de probleme (aproximativ). Din câte știu nu se poate, cel puțin nu pe lunga durata, dar încă sper ca are timp sa crească.
dar totuși, câți ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ionut123987):

24 ani

| LPCTSTR a răspuns:

Nu ai ce-i face.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Vorbesti serios nu exista o solutie!?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca esti capabil sa cresti la loc o mana taiata? Este imposibil (fara operatii mai mult sau mai outin sigure).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Deci operatiile nu sunt sigure nu!?

| Ionut123987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din câte știu exista operații, cică ia jumătate de la un donator și ți-o pune ție, dar nu știu foarte multe despre asta. Mai sunt geluri și creme și medicamente care pot sa fie fake și sa se ajungă urat, sau pot sa funcționeze, dar pe durata scurta de timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ionut123987):

Care sa fie cauza peenisului mic si mai pot face sex cu o fata
!?

| Ionut123987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aici nu mai știu... Presupun ca da.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ionut123987):

Pai daca am 24 de ani si penisul de 4 cm pot face sex!?

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Chestia cu penisul este ca trebuie, pentru o operatie, efectuata de medici mai indemanosi si, cum metodele vad ca s-au perfectionat, au devenit si extrem de scumpe... cam in marja de 15000 de dolari americani (cam peste 60600 de lei). Insa, pentru o marime atat de mica, nu cred ca efectele vor fi chiar atat de mari.

| Ionut123987 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca da. De ce nu? Nu cred ca ar avea de ce sa te împiedice mărimea.

| sierra1 a răspuns:

" Spiridusul2019 a întrebat: Am penisul de 3-4 cm"

pentru un spiriduș, e in parametrii. Lasă-l așa cum e

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Aha multumesc si se pot face sin tara astfel de operatii!?

| random1620 a răspuns:

Cand ai erectie ce lungime are?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru random1620):

6-7 cm max 8 cm

| KR0NSTADT a răspuns:

Te sui pe acoperiș, legi minipenisul cu sfoară iar sfoara o legi de coșul de fum. Apoi, te arunci de pe acoperiș.

| random1620 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu as zice ca e anormal. Lungimea difera de la o persoana la alta. Nu cred ca merita sa faci operatii. (stii ca o sa doara destul de rau si sunt destul de multe riscuri)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru random1620):

Ok da sex cu o fata voi putea face!?

| random1620 a răspuns (pentru anonim_4396):

Normal

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta nu stiu, dar ma infoiesc.

| InOrOut a răspuns:

Ca sa aiba marime normala de 12 cm!? - normal e 17

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Penisul se măsoară in stare erectilă maximă pentru un rezultat concludent dupa care se poate trage o concluzie cu privire la unde te situezi față de populația medie.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru InOrOut):

Da, da, normal e 20 daca te uiti mai bine. Hai nu o dati si voi cu oistea in gard atita! La noi media e vreo 12.5 daca imi aduc bine aminte.

| SetYourselfFree a răspuns:

Consuma telina.un remediu natural care, daca nu iti ofera rezultate, macar nu are efecte negative.(spre deosebire de operatii)

| ejprost a răspuns:

Til bagi in menghina si tragi

| Frank51 a răspuns:

Gasesti una asexuala, sau care tinde spre asa ceva.

| Mopmop a răspuns:

Sfatul meu daca imi permiti ar fi sa cauti o femeie care nu e neaparat intetesata de marimea asta. Poate dura ceva timp pana iti gasesti o relatie. Incearca sa treci peste complexul asta care cred ca e nasol. Daca dai peste o femeie care sa te aprecieze dincolo de marime te-ai scos. Alternativ exista si sexul oral pe care mort copt il oferi. Cel mai important... nu iti pietde speranta! Ca sa scutesti suferinta ta si poate a ei fii sincer din prima.

PS: Nu pune la suflet raspunsurile negative de la "torpile fotonice" vad ca e plin si aici pe TPU de ei/ele!

| DarthNiger a răspuns:

Faptul ca organul tau genital nu este dezvoltat atat cat vrei tu este o consecinta a geneticii tale, mai pe scurt multumeste-i lu' tatal tau pentru asta, pentru ca e mostenire de la el, cel putin asa am auzit, nu cred ca exista vreo modalitate prin care sa schimbi acest lucru, am auzit de operatii si alte chestii insa nu stiu cat de sigure sunt si daca ofera rezultatul dorit, incearca sa accepti acest lucru pentru ca nu esti singurul barbat care are astfel de complexe, sunt multi in situatia ta si sincer ca barbat la barbat, chiar imi pare rau sa aud ca suferi din cauza asta, insa asa cum a mai spus cineva, sunt femei care nu cred ca marimea e totul si daca reusesti sa gasesti o astfel de femeie atunci esti ok.