| MeGustaaaaa a întrebat:

Am varsat de vant, si am nevoie de ajutor:
Ce trebuie sa mananc?
Ce nu am voie sa fac?
Pot face baie?
Si va rog mai multe informatii. Vreau sa merg azi la doctor dar vreau si sfaturile voastre.
Va rog raspundeti sincer.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu ai voie sa iesi din casa 2 sapatamani, nu ai voie sa faci baie sau dus( risti sa ti se infecteze bubitele), te stergi pe pielea integra cu musetel iar pe bubite aplici Mixtura mentolata( calmeaza mancarimile). E total interzis sa te scarpini, fiindca orice bubita rupta va lasa in pielea ta un mic crater cu care ramai pe viata. Mananca mancarururi usoare, fructe, legume, bea sucuri naturale, ceaiuri cu lamaie fiindca organismul tau e slabit acum si trebuie sa-l ajuti sa invinga boala. Si nu in ultimul rand, odihneste-te cat mai mult, vei ajuta in felul acesta organismul sa se recupereze mai repede. Multa sanatate!

5 răspunsuri:
| AverageIAlex a răspuns:

Daca intri pe google si cauti varsat de vant afli tot ce vrei. Dar, cum am zis, trebuie sa intri.

| elena a răspuns:

Pierde 5 minute si citeste link-ul de mai jos, este pentru sanatatea ta, pe care ti-o doresc cat mai grabnica.

http://www.sfatulmedicului.ro/......gioasa_649

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Poti manca orice, evitand prajelile si mancand mult fructe si legume proaspete.
2. Nu ai voie sa iesi din casa, sa te scarpini, sa iti rupi bubele, sa faci efort in exces.
3. Este obligatoriu sa faci dus/baie cel putin o data pe zi, in mod normal, dar fara sa te stergi, ci doar te tamponezi bland cu prosopul ca sa nu rupi bubele.

| aurasauras a răspuns:

Da pe bubite Biter suedez de la Maria Trebent ala cu capacu rosu, pe fiecare bubita in parte o sa te vindeci repede.Sanatate

| Neacsu_Mihai_1993 a răspuns:

Uite aici info http://j.gs/2AO4 cu placere:)