| Butterfly2012 a întrebat:

Cand ai varsat de vant ce nu ai voie sa te scarpini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

D'oooh... Dacă te scarpini rişti să rămâi cu semne nasoale pe viaţă.

Răspuns utilizator avertizat
| victorr_3274 a răspuns:

Nu trebuie sa te scarpini ca imprastii infectia peste tot. Din acelasi motiv nu prea e recomandat dusul sau baia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm... ce sa zic habar n-am eu am peste 17 ani si inca nu am avut varsat de vant big grin

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Scarpina-te dar foarte foarte usor.
Nu ai voie sa rupi acele bube, pentru ca iti va ramane semn, eu am cateva.
Trebuie sa rezisti tentatiei, sau macar cele de pe fata si de pa maini sa nu le rupi, iti raman semne urate.
Da-te cu o pasta pentru bube, pentru a le usca, asa iti trec mai repede si nu mai simti mancarimeawinking.

| Elsiane a răspuns:

Off doamne. Ce întrebări. Atâta timp cât știi că nu ai voie, de ce mai întrebi? Nu ai voie nu pentru că se infectează corpul sau ceva de genul (de fapt nici nu este adevărat) ci pentru că îți rămân 'gropi' în piele. Eu am avut vărsat de vânt când eram mică și, ca de obicei, nu am ascultat. Am rupt una de lângă ochi și mi-a rămas semn. Și acum îl am. Înțeles?

| BlackDarkAngel a răspuns:

Nu ai voie, pentru ca, cand te vei vindeca iti vor ramane gropite in piele si se va vedea foarte urat. Poate gropite adanci, mici, mari.dar nu este bine ca raman asa pe viata gropile alea in piele

| bella19 a răspuns:

Nuhappy.

| Butterfly2012 explică:

Pai dc?

| Butterfly2012 explică:

Mai dc nu ai voie ce se intampla?

| Butterfly2012 explică:

Ok inteles dar se vad mult gropile alea?

| Butterfly2012 explică:

Ma dau cu un alcol mentolat foarte puternic te inteapa pe nas cand te dai chiar daca-i distanta.

| w0wScanner a răspuns:

Nu ai voie tongue

| 29031996 a răspuns:

Nu. Este si recomandat de doctori sa nu te "scarpini ", deoarece o sa ramai cu semne dupa trecerea lui. :p