| irinas9 a întrebat:

Am 17 ani și am observat recent că am vreo 5 vânătăi pe picioare, de care nu știam nimic. Una dintre ele este ușor albastra, restul sunt verzui-maronii. Toate în afara de una sunt pe coapse, dar cea care ma face cel mai mult sa ma îndoiesc ca ar fi de la o simpla lovitura este cea de pe zona interioara a coapsei. Celelalte sunt fie pe partea exterioara, fie în lateral, și ultima pe lângă glezna
De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu ți-ar strica un control medical.
Consumă des cereale integrale (fie prin consumul de pâine, fie la micul dejun cu lapte de soia, etc). Nu te mai atinge de produse făcute cu făină albă. Trebuie să reduci dulciurile și să faci mai multă mișcare.

| Andreeush a răspuns:

Dacă zici că nu te-ai lovit ar trebui să îți faci niște analize.