| Daniela1111 a întrebat:

Buna.
Am pierce in nas, pe nara, de aproximativ 3 saptamani iar astazi am observat o mica umflatura langa pierce. S-ar putea sa fie un semn de infectare chiar daca a trecut atata timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| vmalex21 a răspuns:

Buna.Foarte posibil! Un piercing in nas(pe nara)se vindeca in 3-4 luni nicidecum in 3 saptamani. Piercingul tau e relativ,,proaspat,,Resturile de la machiaj,praful de pe fata, secretiile pielii, atingerea cu mâinile murdare, etc pot duce la o infecție.O altă posibilitate ar fi si o alergie la metalul din care este confecționat piercingul, eu am avut asa ceva in cazul unui cercel in ureche.Incearca sa il miști, foloseste apa oxigenata si Baneocin crema sau praf.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii un hematom sau o infectie.