| Raducons a întrebat:

Bună.
Cand stau mai mult timp in picioare ma doare spatele in zona rinichilor, este o problema sau asa se intampla la toata lumea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Asa mi se intampla si mie. Cred ca asa este la toata lumea. Totusi, ca sa fii sigur iti poti face un consult.

| Bondarel99 a răspuns:

Daca nu esti obisnuit sa stai mult timp in picioare, e normal.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Posibil si sa fie din cauza ca nu te hidratezi indeajuns

| syriaHotelsWithPool a răspuns:

E normal.
Daca stai in picioare doar intr-un singur loc, neputandu-te misca, incearca sa iti indrepti sau incovoi putin spatele pentru a-l dezmorti. Ai grija de asemenea cum iti pozitionezi picioarele; gaseste un punct de echilibru confortabil pentru tine.
Numai bine.

| Kuurochin a răspuns:

Daca esti ingrijorat de asta probabil cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie si sa ii spui dar asa nu cred ca ar fi ceva anormal, pe majoritatea ne doare spatele cand stam mult timp in picioare sau intr-o pozitie proasta.