| ioanapantea a întrebat:

Am problema cu spatele ma doare foarte tare adica mai bine zis coloana dar nu doar ea. Mai ales daca ma aplec si stau asa cateva minute si dupa ma ridic.Si astazi m-a intepat in zona rinichilor. Am 14 ani, ce poate fi? si din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| crisiss a răspuns:

Pai pare foarte grav cel mai bine ar fi sa consulti un specialist intr-un timp cat mai scurt posibil

| UrsuletzMicutz a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te duci la doctor.Cred ca ar trebui sa faci fizioterapie dar cel mai bine este sa te consulte un medic specialist.
PAkiss Insanatosire grabnica si nu te juca cu sanatateawinking!

| TheLegends a răspuns:

Coloana si zona rinichilor deci de cat timp te doare si te doare des? daca e asa mai bine spune la mama ta sa-ti faca un masaj sau du-te la doctor.

| ioanapantea explică (pentru TheLegends):

Pai cam de o luna, si ma durea des in fiecare zi daca faceam orice efort si dupa ma puneam in pat incepea sa ma doare. Dar acum mi-a mai trecut.

| TheLegends a răspuns (pentru ioanapantea):

A atunci e bine ca tia mai trecut dar daca te mai doare trebuie sa faci o frectie sau un masaj bafta.