Întrebare recomandată | JustSMILEandFUCKoff a întrebat:

De o zi, doua ma doare in dreapta, partea inferioara a abdomenului, cand ma misc. M-am gandit ca poate fi apendicita, dar nu am alte simptome gen pierderea apetitului, greata, umflarea abdomenului, febra. In rest e perfect normal, doar ca ma doare constant in acea zona. Ce credeti ca ar putea fi? Mentionez ca eu am si probleme cu colecistul, care e lenes happy. Nu stiu daca are legatura, ma voi duce si la medic in caz ca nu imi trece, dar sunt speriata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poate ca esti la ovulatie.In a cata zi a ciclului menstrual esti?

| LeMousiqe a răspuns:

Daca ai pisica sau caine...Iti intra parde la ei_ele si poti muri probabil de aceasta...
o spun din experienta

| c0ton a răspuns:

Poate o febra musculara

Răspuns utilizator avertizat
| slowswag a răspuns:

Poate febra musculara

| omide a răspuns:

Da o fuga la medic, nu strica

| Andr3y007 a răspuns:

Poate febra musculara

| Sănduțța a răspuns:

Nu stiu, daca te durea in stanga nu era nimic dar daca vrei sa nu te doara chiar tare freaca burtica in locul unde te doare.Am patit asa chiar vineri si colega mea mi-a spus asta.

| RELIABLE a răspuns:

Stai linistita ca asa am patit si eu, si nu era apendicita era un ganglion.Incearca sa mergi prin casa in genunchi (in 4 labe mai pe romineste poate iti trece) asa mi-a spus o prietena ca a scapat de apendicita, multa sanatate, astept vesti bune.pa

| FlAiser a răspuns:

E febra muschiulara

| iKivy a răspuns:

Incearca sa introci capul inspre dreapta tare si imi spui daca te mai doare big grin

| KompliKat a răspuns:

Pote de la efort dar mai bine nu mai sta pe ganduri si viziteaza un doctor! Bafta!

| ZuzuPlik a răspuns:

Se poate sa fi facut febra musculara sau sa fi mers prea repede as mi se intampla si mie. succes kiss

| Bivolan_Florin_1994 a răspuns:

Nu, nu este apendicita! Si mie mi se intampla asa cateodata. Poate ca ai stat stramb sau nu stiu de ce dar sigur nu este apendicita.

| MariCarmen a răspuns:

Buna ...am si eu probleme cu durerea aceea, pune-ti comprese cu apa rece si iti va trece eu asa fac big grin uneori nu puteam dormi din cauza dureri dar stateam linistita in pat si nu mai aveam nimic...dar acum depinde si de organism :*

| Memy a răspuns:

De ce pierzi vremea pe TPU si te duci la doctor, nu prea sunt medici licentiati pe aici iar daca sunt, te cheama la consult si ei!

| UrsuletssDePlus a răspuns:

Cred ca ai o simpla febra musculara pentru ca ai depus prea mult efort, dar daca in curand nu iti trece du-te la doctor.winking

| maddymadutza a răspuns:

Daca ai alergat foarte mult poate sa te doara sau ai apendicita sau ai facut febra musculara. Mai bine du.te la doctor.

| ralualice05 a răspuns:

Mergi urgent la medic, eu am stat cu dureri de astea ceva timp si am ajuns la urgente cu diagnosticul de hernie inghinala

| Marian98M a răspuns:

Punete pe un pat si ridica piceorul drept la barbie si daca te doare inseamna ca ai probleme cu apendicita daca nu ai chist. Sper ca am fost de folos. Sau mai bine du-te la un medic.big grin