| Cristina20099 a întrebat:

Mă numesc Cristina.Am o problemă din cauza la care sunt foarte stresată.Am avut scabie m-am tratat un an de de scabie.Mi-a trecut numai că în urma scabiei mi-au ramas pete care se umfla, mă mănînca foarte tare și peste o ora sau mai puțin se dau înapoi de parca nu a fost nimic.Petele îmi apar cînd mă gîndesc la ele iar cînd iau pastile sau mă dau cu benzil benzoat pentru scabie îmi apar noi.Îmi trece una, se umflă alta și așa în fiecare zi. Poate fi asta alergie sau am scabie? A mai pățit cineva așa ceva? Imi trebuie urgent un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Angeloangeli a răspuns:

Buna, eu am avut scabie, mi am dat cu benzoat, in cateva saptamani mi-a trecut. Probabil ai alergie
Cel mai important lucru este igena, trebuie sa fierbi hainele, lenjeria intima si cea de pat. Succes

| Romanul86 a răspuns:

Trebuie să te ungi cu benzină pentru a te vindeca repede și eficent până îți trece de tot.