| LaElly11 a întrebat:

ratele mele de cateva ori au mancat fecalele cainelui, as vrea sa stiu daca se pot transsmite bacterii, paraziti sau orice altceva de genul asta in oua. Vreau sa stiu daca sa arunc ouale sau nu are nicio legatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Alecsa1190 a răspuns:

Găinile bunicii mănâncă fecalele câinelui și porcului și am întrebat și veterinarul și a zis că nu are nicio legătură

| mihai69 a răspuns:

Ouăle de rață oricum se consumă NUMAI fierte mai mult de 10 minute, altfel riști infecții cu salmonela sau alte bacterii.