| Edy678 a întrebat:

Bună TPU!
Deviația de sept poate afecta vorbirea dar rinita cronică? (Detaliat)
P.Sbig grinau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar afecteaza inspiratu/expirat nimic altceva acum depinde, si eu am avut si nu aveam probleme de vorbire doar de respiratie pe nas, in cele din urma m-am operat si nasul arata mai ok si nu mai am probleme cu respiratia parca am dat 350 de euro dar asta fiindca eram elev. acum dupa operatie nu am deloc probleme cu nasul. soramea s-a operat de 2-3 ori la acelasi doctor o platit mai mult dar are probleme cand e frig si tot face sinuzita nasu ii este complet infundat de abia poate respira. unii isi fac operatie din cauze estetice si altii pentru cauze medicale. operatia mea a fost clasica nu cu laserul.