| Anonima6754 a întrebat:

Buna TPUhappy vreau sa va cer un sfat! Am 12 ani și sunt destul de grăsuță, as vrea sa mai slăbesc! Puteți sa îmi recomandați o cura de slăbire sau ceva de genul? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea mai multă apă! Uite aici o aplicație să îti amintesti și vei mai slăbi, câte puțin cu putin dar dahappy! (Sunt și multe alte metode dar vei mai primi sfaturi)
https://play.google.com/......ps/details

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

În primul rând, la vârsta pe care o aveți e interzis sâ țineți cură de slăbire. Trebuie, în schimb, să adoptați un program alimentar de tabără cu ore fixe de hrană, porții alimentare calculate caloric, evitați fastfood, chipsuri.
Dar, nu cură de slăbire! Nu eliminați carnea, lactatele, ouăle, făinoasele.
Intrați în pubertate, deveniți o femeie, nu mai sunteți o fetiță! Creșteți în înălțime, faceți sport, alergați.
Un stil de viață să, valorează mai mult decât o cură de slăbire!
După ce termini liceul, poți ține cure de slăbire.

| Anonima6754 explică:

Eu nu mănânc shaorma, e cea mai oribila mâncare! Eu shaorma o consider otrava!

| mirceakitsune a răspuns (pentru Anonima6754):

Ma bucur