| anonim_4396 a întrebat:

Cand esti insarcinata e posibil sa ai dureri de burta ca in perioada de ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dicarmencitta1957 a răspuns:

Da, pana pe la vreo trei luni asa am avut si eu, bine ca nu aveti si sangerari, mergeti la medicul de care apartineti si o sa va dea tratament.Multa odihna si fara prea mult efort in aceasta perioada. Daca aveti probleme cu sarcina exista si serclaj.Succes.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Este posibil... durerile de burta seamna mult cu durerile premenstruale... insa ar fi bine sa vb cu un ginecolog... daca vrei sa pastrezi sarcina trebuie facut niste analize si niste ecografii sa vezi daca totul e in regula... nu e bine sa doara burta... durerile de burta pot fi un semn ca ceva nu este in regula ...pentru linistea ta si santatea ta si a viitorului bebelus discuta cu un gicolog... multa santate

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, in primele luni ai niste dureri care seamana cu cele menstruale. E foarte important sa mergi la un ginecolog pentru a te asigura ca atat tu cat si bebelusul sunteti in regula si a durerile nu au o semnificatie grava.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, este posibil si se numesc contractii si la inceputul sarcinii in mod special sunt foarte periculoase. fuguta la medic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt in luna a patra si am si eu dureri de burta, doctorul spune ca e ceva normal.chiar ieri am auzit bataile inimi la copilasu meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! Am si eu o intrebare, se poate sa te doara in capul pieptului cand esti insarcinata? Mi-e greata de cateva zile, dar ma doare in capul pieptului, nu f rau, dar nu e ca durerea premenstrualastraight face