| pagliaci a întrebat:

Cat timp e normal sa te afecteze moartea unei presoane apropiate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mgheorghe136 a răspuns:

Depinde de om la om, mie mi-a durat 1-2 saptamani dar incearca sa te iei cu altceva fa un sport nou apucate de ceva nou, cate sa iti ia gandul de la aceea persoana.

| Crisstinayy12 a răspuns:

6 luni

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

După moartea ei, in primele luni esti foarte afectat si doar acolo te gândești, dar in timp o sa treacă, toate trec. Normal ca nu o vei uita vreodată si te vei mai gândi la ea, dar nu vei mai fi asa afectat de deces la fel ca in primele luni. Sper ca te-am ajutat, pupici!

| MJo a răspuns:

Este subiectiv. Problema nu este cât timp, ci în ce fel te afectează.