| JustLife a întrebat:

E ceva normal sa iti doresti moartea, va salut.

11 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,este normal sa te gandesti la moarte, toti ne gandim la un moment dat, fiindca suntem oameni si trebuie sa"gustam" cate putin din orice lucru in viata, insa, nu este Ok sa iti doresti moartea.Sunt doua lucruri complet diferite,stii si tu,avem o singura viata si trebuie sa o traim din plin,cu bune si cu rele fiindca,toti intampinam momente mai putin placute,insa,trebuie sa gasim forta de a merge mai departe,Deja,daca iti doresti moartea, sau ai avut incercari de a te sinucide, ai nevoie de ajutor specializat, de la un psiholog.El va discuta cu tine, isi va da seama de problema pe care o ai si cauza de la care provine si o sa te faca sa vezi viata cu alti ochi.Eu zic sa incerci sa te gandesti la altceva de fiecare data cand iti vine moartea in minte, si, daca vezi ca orice ai face nu reusesti sa treci peste, cere ajutorul unui specialist.
Bye!

| JustLife explică (pentru LifeIsColour):

Nam nevoie de ajutor, nu-mi trebuie.

| LifeIsColour a răspuns (pentru JustLife):

In cazul asta, fara suparare, nu mai pune astfel de intrebari pe TPU.Aici,noi incercam sa gasim rezolvari pentru problemele persoanelor, daca tu pui o astfel de intrebare este normal ca noi sa iti spunem sa ceri ajutor.

| JustLife explică (pentru LifeIsColour):

Ok,am inteles!

| JustLife explică (pentru LifeIsColour):

Oricum mersi pentru incurajari, imi cer skz daca am fost...te salut.

| LifeIsColour a răspuns (pentru JustLife):

Nu-i nimic, am vrut doar sa te fac sa intelegi ca nu am spus-o cu rea intentie, din rautatehappy.Bye!

| WithoutFeelings a răspuns:

Hm, depinde care din voi si-o doreste. Tu sau depresia ta? Este perfect normal sa iti treaca asta prin cap. Orice om mai si cedeaza. Dar nu e ok sa aprofundezi subiectul asta.Important este sa iti revii si sa inveti sa respingi atacurile ce vin din exterior. Nu-ti mai otravi puritatea cu astfel de ganduri. Nu se merita. Si inca o data, gandste-te care din voi isi doreste moartea.

| JustLife explică (pentru WithoutFeelings):

Nam depresie!

| WithoutFeelings a răspuns (pentru JustLife):

Ok, am incercat sa te ajut. Nu este nevoie sa mi te adresezi astfel.

| WithoutFeelings a răspuns (pentru JustLife):

Incercam sa fiu de ajutor. straight face

| Anamaria11185 a răspuns:

Poate ca uneori si eu am gandit asta, dar viata ti-a dat-o Dumnezeu cu un motiv, asa ca trebuie s-o traiesti si cu bune si cu rele.