| boxeru a întrebat:

Cati litri de sange are omul in corp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
105 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

10% din greutatea corporala

| Sangerosul a răspuns:

Are 5 litri de sange si intr-o zi cat aduna? Cam 72.000 de litri si da daca pierzi 1 litru din 5 urci din nou la 5.Si apropo poza asta e adevarata!

| eu_7950 a răspuns:

80% la 100kg... 80l...
funda?

Alte răspunsuri
| Alunuca a răspuns:

8% din masa corporala.

| RaduLeo a răspuns:

Un om are aproximativ 5 l de sange iar in legatura cu greutatea capului nu are 7-8 kglaughing)rolling on the floor) imposibil... am citit ca are la un om adult 1, 7 kg

| anonul a răspuns:

Are 3 litri.

| ღBrUnEtHaAaღ a răspuns:

Adultii=5-6l
Tinerii=4-5l
Copiii=3l
Bebelusii=1-2l
Sper ca te-am ajutat si sa stiti bai copiilor copacilor ca raspunsurile nu se dau pentru funda sau voturi, ci pentru a ajuta o persoana, tocmai de aceea s-a creat TPU, pentru ca oamenii sa-si spuna problemele iar utilizatorii sa-i ajute.
Si in plus, parca sunteti cersetori, puteti voi astia cu fundele si cu voturile sa-mi dati nefolosito si stupid pana nu mai puteti, dar sa stiti ca nu ma intereseaza.
Bye!

| CandyTetris a răspuns:

Un adult are intre 4 si 8, depinde de greutate.

| tinka_7658 a răspuns:

3-4-5

| imitatiedeom a răspuns:

Depinde de greutate, de obicei undeva la 5% din greutatea totala...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

7% din greutatea unui om

| EternalVampire a răspuns:

8% * kg

| Kostyy_Adryana_1989 a răspuns:

Cati litri de sange are omul in corp?