| didi_6609 a întrebat:

Ce alimente trebuie sa mananc ca sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Uite aici ai lista cu alimentele care ingrasa.
1.http://www.ziare.com/......nd-1147820

2.http://www.ziare.com/......sa-1103940

3 răspunsuri:
| 愛LeEu愛 a răspuns:

Paine cu miere si cu nuci!
Bafta!
Funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice, cu mici exceptii care nu sunt recomandate pentru sanatate: produsele fast-food, sucurile, chipsurile, preparatele etc.De asemenea, e bine sa nu pui accent pe dulciurile din comert(cele facute in casa sunt binevenite)si sa nu consumi in cantitati foarte mari ciocolata, prajeli, sau fainoase.Ideea este sa ai o alimentatie cat mai echilibrata, un program alimentar corespunzator si portii putin mai mari decat de obicei.
E foarte important sa respecti cu strictete mesele zilei si sa nu sari peste nici una dintre ele.La micul dejun mananca 1-2 oua(fierte sau prajite, dar nu zilnic)si cateva felii de paine cu unt/margarina+o cana cu ceai/lapte.La micul dejun poti adauga si branza/cascaval si legume proaspete(rosii sau castraveti). Pranzul sa fie compus din doua feluri de mancare+desert: o farfurie cu supa/ciorba si 2-3 ardei umpluti, spre exemplu si la cina peste/o farfurie de tocanita/fasole prajita etc. Daca simti ca ar mai trebui ceva, poti consuma cate un sandwich intre mese, iar ca gustare poti consuma cereale cu lapte/iaurt(pot fi consumate si la micul dejun), fructe uscate, nuci, alune, migdale sau fistic.In schimb, rezultatele necesita minimum 3 luni pentru a fi vizibile.In cazul in care esti genul de persoana care nu poate lua in greutate, solutia este, in cele mai multe cazuri, trecerea timpului(acest avantaj e, de obicei, doar pe moment). Numai bine.

| didi_6609 explică:

Imi pare rau dar am putut sa dau doar o funda