| anonim_4396 a întrebat:

Ce alimente trebuie sa mananc sa nu mai continui sa ma ingras?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Supe si ciorbe de zarzavat, carne de pasare fara piele fiarta sau la gratar, legume, fructe, lapte degresat, spanac, urzici, brocoli, conopida etc... si 2l apa.

10 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Medicul nutritionist iti poate recomanda acele alimente...

cristian
| cristian a răspuns:

Problema e ca nu trebuie sa mai mananci seara petru ca se depune.

daniela
| daniela a răspuns:

Fructe, legume, iaurt carne de pasare si peste si neaparat 2 litri de apa pe zi

| mioara a răspuns:

De toate pana la ora 18

| andreutz a răspuns:

Fructe...multe fructeeeeee... happy

| sabina a răspuns:

Mai adauga si un pic de sport, daca tot se incalzeste afara, un jogging ceva, un tenis de camp, o sa ai niste rezultate placute. Iti garantez happy

| mihaela_5361 a răspuns:

Cred că în sezonul acesta ar fi bine să consumi fructe şi legume de culoare roşie şi verde, pâine prăjită (cât mai puţină), să faci multă mişcare şi neaparat să te hidratezi. Nu sunt adepta înfometării şi sunt de părere că mai bine slăbeşti în timp, decât rapid şi apoi să pui la loc dublu. Adoptă o alimentaţie echilibrată care să ţi se potrivească, mănâncă porţii mai mici, carmea făcută la grătar, între mese consumă fructe, iar dimineaţa cereale cu lapte sau iaurt.Succes!

| Diva a răspuns:

Multe fructe, legume, paine integrala, cereale si carne slaba de pui si peste s

| galileo a răspuns:

Ceau, eu am slabit foarte mult intr-un an. Mi-am obisnuit organismul sa se hraneasca odata pe zi in jurul orei 14:00-15:00. Ma duc la sala saptamanal. Poate te ajuta si pe tine. Nu manca mult daca nu faci mult efort. Daca stii ca ai mult de lucru...atunci mananci mai mult. Acesta este secretul meubatting eyelashes.De la 80 la 65 kg :d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa mananci de fructe legume si sa nu mananci grasimi