| Urmichange a întrebat:

Ce daune aduce chupa-chups-ul? Fundita pentru cel care o convinge pe sora mea sa nu mai manince! are 14 ani big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alekzandra a răspuns:

Pai, daca are 14 ani, nu o poti pacali cu "o sa iti creasca balauri in cap sau bla, bla, bla". Incearca sa-i spui ca va avea carii si va aparea halena(respiratie urat mirositoare)datorita acizilor.
Succes in a o convinge!

5 răspunsuri:
| OrbiitVerde99 a răspuns:

Pai la mine in oras e o fata care avea 14 ani si a facut cancer si a murit dupa 2 zile big grin fundawinking

| Tinkabell a răspuns:

In primul rand cariile. Nu stiu ce fel de daune. Contine 20% calorii, grasimi, ce`i drept 0%, glucide 42%!, iar proteinele bineinteles 0%. Spune`i ca o sa se ingrase..si zaharul din care sunt facute o sa se depuna in timp, de carii nu scapa, dar ii poti cate calorii are doar o bomboana! daca mananca foarte multe..are de suferit.
Succes in convingerea surorii tale!

| QuadruplePersonality a răspuns:

Carii thinking
Prosteşte-o, zii că o să i se înverzească dinţii şi după o să îi cadă. Deşi e cam mare, nu cred că pune botul la asta laughing.
Eventual poţi să o sperii, să-i zici că nu o să aibă nici un iubit pentru că numai are dinţii frumoşi şi o să rămână singură, sau că nu o să aibă servici. Repet, asta doar dacă te crede pe cuvănt. laughing

| AAlinaaa a răspuns:

Strica dintii.Si probabil are foarte multi euri, iar in timp poate avea probleme mari.

| ElizaSun a răspuns:

Chupa-Chups iti face carii si daca te duci la dentist la timp trebuie sa-ti puna plomba si daca mergi cand ai ditamai caria iti scoate si-ti pune alti dinti.