| Dia1029 a întrebat:

Ce fel de ceai trebuie sa beau cand esti racit? Cimbrisor sau menta?
P.S dintr-e astea doua ca altele n-am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tril a răspuns:

Cimbrisorul e pentru digestie, menta e antidiareica.
Iesi din casa si ia ceai de tei. Pune si lamaie. Te va face sa transpiri si pana dimineata esti bine.

6 răspunsuri:
| DenisStefania a răspuns:

Menta e mai buna

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Daca bei ceai de mentă, te vei constipa.Du-te la farmacie si i-a cateva plicuri se Theraflu ca te vor scoate din răceala.

Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti un ceai de ceapa, indulcit cu miere (daca ai). Face foarte bine la raceala.
Mai poti pune si cateva flori de tei uscate, pentru efect.

| andrei11203856 a răspuns:

Eu îti recomand sa bei ceai de patlagina, il gasesti la orice magazin alimentar( din cel cu frunze, nu la plicuri). Trebuie sa fierbi apa( nu in cuptorul cu microude) apoi o pui i tr-o cana si adugi 2 lingurite din acele frunze, apoi acoperi cana si lasi sa stea vreo 3-5 minute. Apoi incearca sa il bei caldut, nu fierbinte. Doua cani pe zi si te faci bine.

Insanatosire grabnica!

| AssoX a răspuns:

Ce mortii ei de treaba ``dintr-e``? da-o dracu de raceala, citeste o carte de gramatica, caldurile vor aparea si te vei simti mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghimbirul e f bun pentru răceală!