| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand faci pentru prima data sex?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| @@ a răspuns:

Pai daca ai pus intrebarea la sanatate.
depinde.
daca esti fata o sa ai niste usturimi. o sa curga si un pic de sange.asta depinde de himen etc
si daca esti baiat.
o sa te doara putin cand o sa se rupa asa zisa"ata"
oricum.
nu e asa cum te astepti
dar poti sa pastrezi o amintire frumoasa daca o faci cu cine trebuie
big grin

| 1stea a răspuns:

Te poti considera barbat sau femeie? smug

| LoryM22 a răspuns:

Pai depinde ce esti fata sau baiat, daca esti fata o sa ai o oarecare durere depinde de starea ta psihica si cat de bine esti pregatita sa faci acest pas, trebuie sa fi excitata si lubrifiata pentru a a evita durerea(durerea este este suportabila, depinde si de himenul tau daca este elastic sau nu), insa daca partenerul este atent si romantic o sa tereci mult mai usor peste acele minute.Important(foloseste prezervativul + o lubrifiere foarte buna(lubrifiant pe baza de apa). Daca esti baiat si esti virgin simti o mica usturime si iar care trece in cateva minute! Iubiti-va mult?big grin

| NimeniCuActe a răspuns:

@1stea: Hermafrodit happy Se intampla dezvirginarea...

| deffect a răspuns:

Iti incepi viata sexualahappy

daniela
| daniela a răspuns:

Treci la o alta etapa din viata ta. Cu putina durere dar uneori poate fi o trecere frumoasa alteori cu consecinte daca nu te protejezi

| poesia a răspuns:

Luati-o incet, preludiul este foarte important. Daca partenerul tau are deja experienta, acesta este deja un pas in plus. Daca nu, va descurcati voi, nu iti fa probleme.

RELAXEAZA-TE! foarte important. Nu sta sa te gandesti ca te va durea (daca) sau ca vei sangera sau ca nu iti sta freaza bine sau cine stie ce iti mai trece prin minte. In mod normal toate problemele de dinainte au fost rezolvate (metoda contraceptiva optima, alte discutii cu partenerul), asa ca in momentul acesta trebuie sa te gandesti doar la voi doi si la tot ce se intampla.

luciana
| luciana a răspuns:

Intotdeauna trebuie sa citesti pentru a stii ce se intampla cu organismnul tau ( de esti fata sau baiat ) si sa cunosti si urmarile, deci consecintelel ce ti le vei asuma, asa ca sa stii sa eviti necazurile si sa va protejati inainte indiferent de esti in perioada buna sau nu, sa nu ai incredere niciodata in nimeni caci bolile sunt multe si nu cunosti cine este acela sau aceea cu care o vei face de fapt, deci protectie maxima, rebdare si multa iubire, deci sa merite acea pesoana pentru care o faci si sa iti ramana amitiri frumoase si de neuitat. Lucien.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cind faci sex simti durere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La mine nu s`a rupt nici`o ata nimic... imi spune-ti si mie dce? straight face (sunt baiat, daca nu va`ti dat seama inca big grin)