| FaneFane6564 a întrebat:

Daca mama mea poarta virusul de hepatita B, care sunt sansele sa il mostenesc de la ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Il poti mostenii numai daca mama ta il avea, in momentul in care te-ai nascut tu.
Daca s-a infectat dupa nasterrea ta, nu ai cum sa mostenesti ceva ce mama ta nu avea cat ai fost in pantecul ei.

| alina2k18 a răspuns:

Daca esti nascut dupa 1998- 2000 ai vaccin facut in maternitate.
Otherwise poti sa iti testezi anticorpii pentru virusul B.
Te poti vaccina oricand ca si vaccinul ala nu tine o vesnicie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Fane încurcă lumelaughing Intreaba l pe medicul de familie el sigur stie.