| lalalallalala a întrebat:

De ce aud un scartait in creier cand imi misc capul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| ThyDoom a răspuns:

Scârțâit? Ești sigur că vine din interiorul capului? Ai suferit vreo lovitură în zona craniană de curând?
Trebuie să vezi un medic, părerea mea.

| Emina2Andreea a răspuns:

Cred ca reusesc sa inteleg oarecum ce percepi tu ca fiind "in creier" si ma gandesc ca doar ai gatul incordat, incearca sa faci cateva miscari de incalzire, ca la sport, si poate si un scurt masaj ar functiona.

| Catrice a răspuns:

Ești în vârstă, îți scârțâie oasele laughing

| mgtow a răspuns:

Poate a intrat o insecta prin ureche si isi depune larvele in interior. Sant cazuri frecvente care le scoate prin nas sau ureche viermi sau gandaci etc

| minrest a răspuns:

Auzi un scartait in CAP, da? nu in creier; ma zgarie pe mine pe creier afirmatia ta.

| Sindbad a răspuns:

Nu esti robot?

| Raven a răspuns:

Spondiloză cervicală. Ți se pare că zgomotul e în creier, în realitate e în zona cefei. Dacă zgomotul e însoțit de episoade de durere, amorțeală și rigiditate a gâtului, e semn de spondiloză cervicală.