| maya a întrebat:

De ce se spune ca ochii verzi sunt cei mai rari ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
48 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapr ochii negri sunt des intalniti mai ales la asiaticihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca sunt cei mai rari ochii verzi, am o prietena cu un ochi verde si unul violet, mi se pare ciudat, deoarece nu am vazut pe altcineva astfelbig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am ochii verzi cu caprui. La lumina sunt verzi la intuneric sunt caprui si mai mult sunt verzi pe margini si capruiul parca explodeara din iris. Sunt mandra si chiar sunt cei mai rari pentru ca nu multe persoane au avut ochii verzi si urmasii lor ii mostenesc.

| Lonelygirl a răspuns:

Sunt rari, dar nu cred ca cei mai rari.Si eu am ochi verzibatting eyelashes

| EugenfanNadal a răspuns:

Mayalaughing eu sunt putin ciudat... Ziua Ochii mei sunt verzi... iar noaptea am ochiii albstrii...nu stiu cum este posibil... darlaughing...

| marius_6525 a răspuns:

Eu culoarea ochilor o combinatie intre albastru si verde big grin e asta rar?

| BmX_9225 a răspuns:

Nu sunt chiar asa de rari.cei mai rari sunt de culoarea violet ceva de genu exista o singura femeie cu ochii asa eeste o actrita italianca parca. oricum mai rari sunt negri din 20 de persoane luate la intamplare daca este o pers cu ochii negri

| Ralu25 a răspuns:

Se poate spune ca sunt rari pentru ca sunt foarte frumosibatting eyelashesCel putin la noi in Romania sunt foarte cautati ochii verziwinkinglove strucklove strucklove strucklove strucklove struck

| Ralu25 a răspuns:

Sunt cei mai rari pentru ca sunt deosebitibatting eyelasheslove struckCel putin la noi in Romania sunt foarte cautati ochii verzilove strucklove strucklove struckwinkingbatting eyelasheschiar daca vi se pare ciuda, dar la noi in tara se intalnesc cel mai des ochii caprui, akbastri si uneori negri... dar verzi gasesti mai rarlove strucklove strucklove struckbatting eyelasheswinking

| ana_6716 a răspuns:

Ba nu. cei mai rari ochi sunt cei albastri ca cerul

| ana_6716 a răspuns:

Eu am un albastru spre verde. este foarte rara culoarea. cei mai multi imi spun bella

| Mihai_Stefan_1975 a răspuns:

Sa stit de la mine ca ochii rosii sunt cei mai rari doar cateva sute de persoane din lume au ochii rosii

| AlecsutzuXD a răspuns:

| papicotonela a răspuns:

Nu sunt cei mai rari pantru ca cei din Asia ii au negrii. sunt multi

| alinutzza a răspuns:

Eu am ochii albastri iar cand fc poze sunt un albastru, mama te indragosesti p loc:X! si ochii verzi nu mi se par de loc rar adica sunt multe pers cu ochii verzi. d c vi se par rari?straight facechiar nu inteleg...chiar nu sunt raristraight face

| IM5 a răspuns (pentru alinutzza):

Wtf.obsedata dracu laughing asa de mult te iubesti mami?

| Anianisica a răspuns:

Hei! Eu cred ca cei negri sunt rari. 1% din populatie ii au. Cei mai multi in africa. Si ochi vrezi 2% sunt rari. Intr-adevar chiar sunt rari si ochii verzi dar rar ii vezi pe aia negri