| IesiAfaraAtingeIarbaGasesteTiUnScopInViataDrmm a întrebat:

De la ce vârstă incepi sa scazi in înălțime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Dupa 65 anisori, dar vorbim de cativa centimetri nu 10cm si scaderea se intampla in 8-10-15 ani.
Se poate intampla si inainte de 65 ani daca sunt probleme de sanatate grave.

| rapandula a răspuns:

Începând cu 40 de ani, oamenii pierd aproape un centimetru pe deceniu, conform doctorului David Reuben, şeful secţiei de Geriatrie de la Universitatea din Los Angeles. Procesul natural de îmbătrânire şi bolile duc la această pierdere, dar şi gravitaţia joacă un rol important.

| EllaAndreea1655 a răspuns:

O data cu batranetea

| stefiiii3 a răspuns:

Pe la 40 incepem sa scadem in inaltime, dar depinde si de organism. Cum am mai zis in multe comentarii, nu suntem toti la fel iar corpul se dezvolta astfel.