| Joker3134 a întrebat:

E adevarat ca pompierii au probleme cu inima din cauza stresului? Si din cauza incidendiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este adevarat!
Pompierii sunt oameni foarte sanatosi, care fac analize medicale anuale si obligatorii si in cad\z de boala sau de probleme cu inima, sunt eliminati imediat.
Ca doar nu trimiti in foc pe unul care este posibil sa faca infarct.
Stresul la pompieri si Politie, fac parte din munca lor de zi cu zi. De aceea si-au sales profesiile astea, pentru ca sunt oameni tari, care pot sa duca asemenea stres, fara probleme si fara sa-i afecteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu la asta răspunsesem, am gresit întrebarea thinking