| nooot2 a întrebat:

Care sunt cele mai bune metode ale voastre de relaxare, de eliberare a stresului? Am ceva probleme cu inima pe baza stresului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Safire17 a răspuns:

Pai poti citi o carte, poti sa bei un suc cu prietenii, poti dormi, poti viziona un film bun la TV etc. De asemenea, o plimbare in parc nu strica niciodata, fiind cea mai buna metoda de relaxare. Sau poti face pur si simplu ce iti place tie, poti face o zi numai pentru tine, o zi in care sa nu te gandesti la nimic, ci numai sa te distrezi si sa te relaxezi. Poti merge in locuri frumoase singur/a sau cu prietenii. Sper ca te-am ajutat!